Створи комфорт для себе

Субота, 18.05.2024, 17:42 | Ви увійшлияк Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Форма входу



 
 Ремонт квартиры, строительство дома. Рейтинг мастеров и бригад.
Головна » Статті » Мої статті

Електропостачання будинку
Сучасний будинок немислимий без ряду комунальних зручностей, і в першу чергу, це стосується водопостачання, каналізації і електрифікації. Якщо стаціонарний телефон може бути замінений мобільним, і в інтернет можна вийти з мобільного модему, то заповнити відсутність електроенергії в будинку неможливо нічим. Тому постійна присутність в будинку напруги живлення і правильність виконання схеми електропостачання, без сумніву, відносяться до питань першорядної ваги. Сучасне житло, незалежно від місця розташування і матеріалу, з якого воно побудоване, під зав'язку укомплектовано побутовими електроприладами. Ця тенденція лише посилюється з роками.


Силовий щит має бути заводського виготовлення
Силовий щит має бути заводського виготовлення
Порядок електропостачання будинку

У Україні держава є монополістом в питанні вироблення електроенергії і тому всі питання електрифікації будинку слід погоджувати з енергозабезпечувальною організацією. Проект електричної мережі будинку ще до початку будівельних робіт має бути затверджений місцевим органом Енергонагляду, який, до речі, на етапі проектування повинен був позначити технічні вимоги, правила експлуатації електроустановок і попередити про заходи відповідальності за технічний стан проводки, електроприладів і іншого обаладнання. У будинках, що знаходяться в приватній власності, відповідальність за дотримання всіх згаданих правил покладається на власника нерухомості, тобто на абонента. Електрична безпека людей і майна усередині удома забезпечується виконанням норм безпеки і низкою технічних заходів в процесі виконання робіт по електропостачанню будинку.

Під'єднування будинку до регіональної електричної мережі зобов'язаний виробити фахівець організації, що видала технічні вимоги і відповідний допуск, що має, на проведення таких робіт. У технічних умовах визначено допустиме навантаження для конкретної мережі, перевищувати якій забороняється. Забороняється так само міняти затверджену в проектах захисну апаратуру, зокрема, міняти автомати аварійного відключення, номінали запобіжників. Все використане обладнання для електропостачання будинку повинне відповідати СНІПам і бути промислового виготовлення.

Сьогодні виконувати електропостачання будинку необхідно з врахуванням того, щоб розроблена схема коректно працювала з системою розумний будинок, якщо в подальшому власник будинку вирішить таку систему встановлювати. Це має на увазі закладку поряд з силовим кабелем, пише iBud.ua, екранованого комп'ютерного кабелю, що управляє. Електрична схема будинку має бути розрахована з достатнім запасом споживаної потужності, щоб витримати підвищення навантаження і можливість установки додаткових розеток. Проте необдумане збільшення числа розеток в одному електричному контурі може привести до вигорання контактів автомата і створення передумов до виникнення пожежі в будинки.

То ж стосується тимчасової проводки, необхідної для забезпечення роботи електроінструменту при будівництві будинку. І в тому і в іншому випадку, типа підключення необхідно погоджувати всі роботи з РЕС (постачальником електроенергії в даному районі), оформити відповідні документи на енергопостачання будинку. Перед підключенням будинку до електричної мережі необхідно встановити постійний або тимчасовий лічильника.

 
Мідний електричний дріт більш практичний алюмінієвого дроту
Мідний електричний дріт більш практичний алюмінієвого дроту

Так само проект електропостачання будинку повинен передбачати варіант підведення ввідних силових кабелів. Вони можуть бути заведені повітряним або підземним способом. На етапі проекту електропостачання потрібно встановити, де в будинку знаходитиметься розподільний електричний щит, на який, як правило, подають три фази. Зрозуміло, що розташування і технічні характеристики щита повинні відповідати СНІПам по електрифікації. На жаль, цих правил не завжди дотримуються і потім мають проблеми з пожежниками і Енергонаглядом.

Вхідний електричний кабель для будинку має бути мідним, перетином не менше 10 кв. мм. Якщо ж будинок живиться алюмінієвим кабелем, то його перетин має бути не менше 16 кв. мм. Зрештою ця величина коректується залежно від площі будинку, характеру освітлювальних приладів, електрообладнання і загальної споживаної потужності. Особливо, це стосується ситуації, якщо в будинку електроживлена опалювальна система, або вхідний в моду електродний казан для нагріву води в опалювальному контурі.

Техніка електропостачання будинку

Техніка укладання проводки усередині удома може бути різною. Найчастіше це комбінований або змішаний тип прокладки електричних кабелів в будинку. Повністю відкрита прокладка електричних кабелів застосовується лише в дерев'яних будинках. Проте обидва способи мають свої плюси і мінуси.



Кількість розеток має бути розраховане заздалегідь
Кількість розеток має бути розраховане заздалегідь
Відкритий спосіб прокладки електричних кабелів дозволяє легко відмітити дефект проводки, якщо такий виникне. Ремонт або модернізацію такої проводки провести легко. Проте, в більшості випадків застосовується прихована електрична проводка. Її  не видно під шаром штукатурки і не псує інтер'єр. Якщо правильно запроектувати розставляння розподільних коробок, то ремонт електропроводки не настільки вже трудомістка справа. Головним недоліком такого вигляду електропроводки - трудомісткість при її прокладці. Проте наявність сучасного електроінструменту цей процес помітно спрощує. До прихованих видів можна віднести і ту ситуацію, коли електропроводка укладається під шаром гіпсокартону або в порожнинах усередині перекриттів.

Розводка електричних дротів по будинку починається з розподільного щита, де в обов'язковому порядку встановлюється лічильник, автомати, запобіжники, УЗО, шини для кріплення дротів і DIN-рейки. Надалі дроти розлучаються по штробах. При цьому застосовуються, як правило, багатожильні мідні кабелі в ПВХ оболонці. Перетин дротів має бути розраховане відповідно до споживаної потужності. До розподільних проміжних щитів перетин кабелю має бути одного діаметру з дротами вхідного кабелю. Далі конструкція електропроводки виконується кабелями відповідно до планованої споживаної потужності.

Запобіжні засоби при електропостачанні

Правильно виконана електропроводка досить безпечна. Проте, деякі запобіжні засоби слід пам'ятати і застосовувати при електропостачанні будинки. Наприклад, для захисту ваших електроприладів, комп'ютера непогано б встановити джерело безперебійного живлення. Це стосується як приватних будинків, так і міських квартир. Джерело безперебійного живлення в будинки захистить від стрибків напругу і від втрат напруги в мережі, від яких у наш час ніхто не застрахований. Пристрій безперебійного живлення в будинку, звичайно, не зможе довгий час підтримувати зниклу напругу, але, принаймні, воно дозволить вимкнути прилад коректно, а на комп'ютері зберегти коштовну інформацію. Якщо ж ви живете в сільській місцевості, де пропажа електрики нормальне явище, то можливо має сенс подумати про наявність в системі електроживлення будинку резервного дизель генератора, який запускався б автоматично при втраті напруги. При підключенні до лінії електропередач обов'язкове використання перехідників, щоб уникнути безпосереднього контакту двох різнорідних металів. Всі роботи повинен робити електрик, що має допуск до роботи під конкретною напругою використовуваним на даній підстанції
.
 
Прихована проводка може бути укладена під гіпсокартоном
Прихована проводка може бути укладена під гіпсокартоном

Електропроводку треба ретельно виконати один раз, щоб згодом не вносити доопрацювань і удосконалень. Якщо ви все ж виконали проводку в будинку з алюмінієвого дроту, то виникнення нових з'єднань скручувань і підключення нових гнізд збільшує вірогідність поломки або короткого замикання. Алюмінієвий дріт вельми критичний до механічних навантажень. При вигині в ньому завжди виникають мікро тріщини, що може привести до поломки і обриву контакту. Це зайвий аргумент на користь того, що економити на якості електропроводки в будинку не слідує. Мідні дроти практичні і довговічніші. Для дротів з подвійною ізоляцією менше риски пошкодити їх при монтажі. Серед фахівців немає єдиної думки про те, який кабель прийнятніший - витий або монолітний. Монолітний електричний кабель має менший опір, витий кабель - гнучкіший і технологічніший.

Бувають ситуації, коли електропроводка вимагає спеціального захисту. У приміщеннях типу саун повинен застосовуватися водостійкий і термостійкий кабель. Якщо, наприклад, будинок дерев'яний, то для укладання кабелю в обов'язковому порядку укладається металорукав, що не допускає безпосереднього контакту кабелю з дерев'яною конструкцією.


Джерело: http://ibud.ua/ua/statya/elektrosnabzhenie-doma-2495
Категорія: Мої статті | Додав: Galactik (13.04.2012)
Переглядів: 2321 | Коментарі: 2 | Теги: електробезпека, електромонтаж, електропостачання, електрофікація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Мої статті [5]

Погода

Розкажи друзям

Пошук


Посилання

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0





Послуги електрика: Львів, Рудно, Зимна Вода, Скнилів, Рясна-руська, Винники, Брюховичі
Електромонтажні роботи: Львів, Львівська область, Західний регіон