Створи комфорт для себе

Субота, 18.05.2024, 19:27 | Ви увійшлияк Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Форма входу



 
 Ремонт квартиры, строительство дома. Рейтинг мастеров и бригад.
Головна » Статті » Мої статті

Вибір розетки. Як це робиться?

"Електротема" № 2 (2) 24 вересня - 7 жовтня 2002 року

Кожен з нас стикався з плутаниною проводів на підлозі – незручно, неестетично і дуже небезпечно. Скількох людей вразило струмом напругою 230 V ! Як цього уникнути? Проблема охоплює декілька питань. Потрібно визначити спосіб встановлення, електропостачання і тип розеток. Перед плануванням будинку слід визначити специфічні для конкретного споживача побажання і ознайомити з ними проектантів. З цією метою варто проаналізувати кілька версій.

Згідно з новими "Правилами будови електроустановок”, обов`язковим є встановлення розеток із заземлюючим гніздом, кожен тип розеток має бути сертифікованим на відповідність вимогам безпечної експлуатації.

Найліпше наперед все спланувати. Передусім треба зробити список електроприладів, які будуть експлуатуватися в певному приміщенні. В кімнатах будуть потрібні розетки для живлення торшерів, аудіо–відеоапаратури , порохотяга тощо. Зауважимо, що для кожного споживача необхідна окрема розетка. Та багатьом відразу після вселення починає бракувати розеток. Часто вживаним є обладнання яке потребує окремої розетки для кожного з його елементів (зокрема аудіовідеоапаратура). За телевізором, наприклад, часто ставлять невеликий світильник, будуть необхідні також розетки для живлення торшерів і настільних ламп. Любителям рибок потрібні розетки для під’єднання обладнання акваріумів. Але подібний перелік необхідних розеток - це тільки початок. Радимо передбачити і кілька додаткових розеток, потреба в них виникне через кілька років.

У кухні та ванні при встановленні розеток слід врахувати також розміщення кранів, змішувачів, мийки тощо. Розетки повинні живитися від кількох відводів, окремого живлення потребують пральна машина, електропіч, холодильник та інші потужні електроприлади. Часто водночас працюють кілька електроприладів кухні: міксер, різак, кавоварка, малий телевізор, радіо, освітлення шаф і ще багато інших одночасно ввімкнених приладів. Блоки розеток слід встановлювати вище від робочої поверхні столів і тумб.

Ванна є вологим приміщенням, і тому в ній бажано звести до мінімуму кількість розеток. Але не завжди вдається цього досягнути. Обов`язково потребує окремої розетки пральна машина, сушарка, електробритва. Відповідно, в інших приміщеннях для кожного електроприладу слід передбачити окрему розетку, а додатково - ще одну розетку.

Присадибна ділянка є відкритим місцем, яке піддається дії атмосферних опадів, але на ній також можна встановлювати розетки. Зазвичай їх встановлюють на зовнішніх стінах будинку та городніх будівель. Також розетки можна встановлювати на стовпах зовнішнього освітлення. За потребою, у зовнішні світильники можна вмонтовувати датчики руху і розетки. Кількість розеток і їх розміщення залежать від величини і призначення подвір’я. При плануванні потрібно пам`ятати про гриль, газонокосарку, тощо. З огляду на безпеку, не варто використовувати подовжувачів. Розетки на подвір’ях повинні мати вимикачі в будинку.

Місце розташування розеток становить чергову проблему. Основою для визначення місць встановлення розеток є загальний план садиби, який достатньо точно визначає кількість, місце, призначення розеток. В запланованих місцях потрібно встановити монтажні коробки (переважно в кожного виробника розеток передбачені блоки монтажних коробок – від одинарного до п`ятикратного). Щонайменше один такий блок має бути встановлений в місці, де буде розташована найбільша кількість споживачів електроенергії. В кожному приміщенні варто встановити хоч по одній розетці, застосування якої поки що не визначено, але невдовзі вона обов`язково стане необхідною. Одночасно із встановленням електричних розеток потрібно запланувати встановлення телевізійних, телефонних і комп’ютерних розеток. При вході до приміщення, під вимикачем, варто встановити розетку для порохотяга.

Передбачливість

За готовим проектом житла важко спланувати так, щоб розетки завжди були під рукою. Завбачливі люди пропонують збільшити вдвічі кількість розеток, навіть якщо вони спочатку і не будуть використовуватися. Не обов’язково встановлювати відразу всі розетки, достатньо встановити монтажну коробку і підвести до неї проводи, після чого їх заізолювати, а монтажну коробку закрити шматком пінопласту і заштукатурити. Місце встановлення такої монтажної коробки треба точно позначити на плані приміщення.

При виникненні необхідності встановити додаткову розетку після заселення приміщення, господар приблизно визначає на плані місце встановлення монтажної коробки, і легко постукуючи по стіні, за зміною звуку (глухіший) остаточно визначає місце встановлення монтажної коробки, акуратно знімає шар штукатурки, витягує пінопласт, очищає монтажну коробку, розізольовує проводи і встановлює розетку. При цьому значно зменшуються затрати на встановлення додаткової розетки.

Як монтувати розетки

Більшість виробників пропонує розетки, які кріпляться до монтажної коробки за допомогою розпірних лапок і гвинтів. Монтаж на гвинтах є значно легшим, до того ж він забезпечує добре прилягання розетки до стіни. Завдяки цьому покращується естетичний вигляд і щільність встановлення. Закріплення гвинтами запобігає вириванню розетки зі стіни, якщо навіть вилка входить дуже туго. Рекомендується застосовувати монтажні коробки, які забезпечують зазначений спосіб встановлення.

Інтелігентне встановлення розеток

Інтелігентне встановлення дає можливість керувати групами розеток вимикачами. При звичайному встановленні це було також можливо, але використовувалося значно рідше. За допомогою магістральних вимикачів розетки можуть бути вибірково ввімкнуті або вимкнуті, можливе також їх регулювання. І це не потребує встановлення спеціальних розеток. Стандартні розетки (група до 8 розеток ) живляться від автоматичних вимикачів з максимальним відключенням струму 16 А (230 В), які встановлені в розподільчих щитках або окремо в монтажних коробках на стінах.

Розетки в загальному використанні

Розетки в загальному використанні, наприклад, для живлення комп’ютерної мережі чи плазмового телевізора, мають бути заживлені за допомогою окремих відводів. У такому випадку відводи забезпечать стабільну напругу, безперервне живлення і не живитимуть споживачів, які можуть спричинити спади напруги, чи можуть бути джерелом вищих гармонік. Такі розетки відрізняються спеціальною будовою, завдяки чому виключається можливість увімкнення до розетки вилки інакшої будови. В пропозиції ринку є кілька типів розеток, які слугують саме для цього, але не всі вони виконують необхідні функції.

Отже, тільки добре сплановане електропостачання забезпечить комфорт і безпеку мешканців. Перед складанням проекту варто зробити список електроприладів, які будуть використовуватися в кожному приміщенні. Пізніше згідно зі складеним списком потрібно нанести їх на план будинку. В місцях, заставленими шафами або іншими меблями, також слід передбачити розетки або тільки заштукатурені монтажні коробки з уведеними в них проводами . Такий підхід значно полегшує роботу проектантів. Планування електропостачання ставить багато проблем, хоча не всі вони є пов’язані з розетками.



Джерело: http://"Електротема" № 2 (2) 24 вересня - 7 жовтня 2002 року
Категорія: Мої статті | Додав: Galactik (13.04.2012)
Переглядів: 1419 | Коментарі: 1 | Теги: правила встановлення розетки, телефоні розетки їх встановле, як вмонтувати світильник в піноплас, розміщення на кухні електроприладів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Chorgobby  
0
Привет!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Мої статті [5]

Погода

Розкажи друзям

Пошук


Посилання

Статистика
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0





Послуги електрика: Львів, Рудно, Зимна Вода, Скнилів, Рясна-руська, Винники, Брюховичі
Електромонтажні роботи: Львів, Львівська область, Західний регіон